Wynik badania cytologicznego 59-latki

Witam.Mam 59 lat I.Wartość techniczna rozmazu: odpowiedni do oceny II.Ogólna ocena rozmazu: obraz cytologiczny nieprawidłowy III.Diagnoza opisowa: 1.Reakcja hormonalna: estrogenna reakcja nabłonka pochwy z przewagą złuszczania kom-intermedialnych. 2.zmiany odczynowe(reaktywne),zmiany charakterystyczne dla infekcji: liczne leukocyty 3.ocena onkologiczna: obecne grupy komórek endocervicalnych obecne atypowe komórki endocervicalne(AGC). .Bardzo proszę o interpretację .

Aleksander Ropielewski

Sugeruję kontakt z ginekologiem celem wyleczenia infekcji i wykonania badania kolposkopowego. Komórki AGC rzadko mogą współwystępować w raku i należy wykluczyć takie ryzyko.