Wynik badania Doppler tętnic szyjnych

Witam, moja siostra przez 4 lata leczyła się na kręgosłup, tzn. może próbowali ją leczyć. W tym tyg. odbyła badanie Dopplera, w którym napisali jej - słaby przepływ tętnicy domózgowej, w górnej części szyi bardzo liczne węzły chłonne, nawet do 30 mm. Wysłali ją na badania do hematologa 25.10 i onkologa 27.10, by sprawdzić skąd się wzięły te węzły, bo pojawiają się w okolicy brzucha i rąk. Proszę o pomoc, co teraz robić, gdzie się zgłosić do odpowiedniego lekarza?

Witam!
Opisane zmiany przepływu w badanym naczyniu mogą wynikać ze zmian w szyjnym odcinku kręgosłupa, które mogą powodować ucisk na naczynia. Mówi się tu zazwyczaj o zespole niewydolności kręgowo-podstawnej. Chociaż nie napisała Pani dokładnie, którego odcinka problem dotyczy, to wydaje się najbardziej prawdopodobne takie uzasadnienie. Jeśli chodzi o węzły to bezwzględnie wskazana jest konsultacja hematologiczna, gdyż pojawienie się licznych powiększonych węzłów chłonnych w różnych okolicach ciała może sugerować chorobę hematologiczną. Niestety nic więcej powiedzieć nie można w tej chwili, konieczne jest wykonanie dokładnych badań. Należy zgłosić się we wskazanym terminie do lekarzy, do których Pani siostra została skierowana. Pozdrawiam serdecznie!