Wynik badania Helicobacter pyroli IgG >8,00 U/ml

Witam, Co oznacza wynik Helicobacter Pylori? Helicobacter pylori IgG >8,00 U/ml Opis mówi ,że wynik powyżej 1,1 jest pozytywny. To oznacza ,że mam się udać do leakrza?Czytałem ,że wynik ten oznacza że kiedyś było zakażenie: czy to prawda?Czy wynik ten może być niedokładny ze 2względu na wcześniejsze leczenie się antybiotykiem na zapalenie prostaty? Pozdrawiam

Renata GrzechociĹska

Badania serologiczne nadają się jedynie do oceny tego czy doszło do zakażenia, nie oceniają skuteczności leczenia. więc oznacza to, że był Pan kiedykolwiek nosicielem bakterii. Dla potwierdzenia zakażenia proponuję wykonać gastroskopię podczas której wykonuje się test ureazowy.