Wynik badania USG jamy ustnej i zmiana w trzonie trzustki

witam serdecznie robilam badanie usg jamy brzusznej i niestety ale w trzonie trzustki pokazala sie zmiana niejednorodna hypoechogeniczna okolo 3 cm. czy to oznacza guza czy moze torbiel ...mam skierowanie na tk z kontrastem i nie ukrywam ze jestem okropnie zaniepokojona. prosze o jakas podpowiedz czy to jest cos powaznego pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam. Niestety USG jest badaniem zbyt mało czułym i swoistym żeby różnicować pomiędzy zmianami łagodnymi (np. torbielami) a złośliwymi (np. gruczolakorakiem trzustki). Skierowanie na badanie TK z kontrastem jest najlepszym krokiem, żeby zdiagnozować charakter zmiany. Pozdrawiam