Wynik i interpretacja TK brzucha
Witam, proszę o interpretację TK brzucha.W objętej badaniem dolnej części klatki piersiowej uwidoczniono wolny płyn w prawej jamie opłucnej do ok. 4cm. Zmiany niedodmowe lub niedodmowo-zapalne dolnej części prawego płuca. Stan po pankreatoduodenektomii.Poszerzenie pętli jelita cienkiego (czczego). Dystalny odcinek jelita krętego nieposzerzony do okolicy lewego nadbrzusza/śródbrzusza-podejrzenie niedrożności zrostowej w tej okolicy. Zwiększyła się ilość płynu przy powiększonej wątrobie do ok 35mm cd.:z pęcherzykami gazu -po drenażu? tworzące się ropnie? Zwiększona gęstość tkanki tłuszczowej w nadbrzuszu. Niewielka ilość płynu wzdłuż lewej flanki. Obecnie nie widać płynu wokół śledziony. Trzon i ogon trzustki niepowiększone, jednorodnie wzmacniają się po podaniu śr. kontrastowego. W dolnej części segm 4 wątroby nieregularny, niecharakterystyczny obszar o obniżonej densyjności ( ok. 18x25mm)-jak w badaniu poprzednim. Pżw o średnicy ok. 8mm. Stan po cholecystektomii.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na wiele nieprawidłowości. Wynik powinien być skonfrontowany ze stanem klinicznym i innymi wynikami badań. Interpretacją zajmie się lekarz prowadzący.