Jaka jest interpretacja wyniku TK jamy brzusznej?

Witam proszę o interpretację wyniku tk jamy brzusznej mężczyzna 62 lata po usunięciu czerniaka na lewej piersi rok temu. WĘZŁY chłonne w badanych okolicach niepowiększone. W tkance tłuszczowej otrzewnej w śródbrzuszu środkowym zatarta masa miękkotknakowa o śr.20 mm-podejrzana. wątroba niepowiększona ze zmianami ogniskowymi o sr.do45mm niejednorodnie wzmacniającymi po kontraście.Pęcherzyk żółciowy trzustka śledziona nadnercza nerki o prawidłowej budowie i wzmocnieniu po kontraście w obrazie Tk. Nerki wydalają cieniujący mocz symetrycznie. UKM i moczowody nieposzerzone bez złogów.W nerce lewej torbiel śr15mm. NW płucu lewym w s.10 guz śr18mm oraz przy aorcie kolejny o śr.13mm. W objętych badaniem częściach kostnych brak podejrzanych zmian. Wn. podejrzany guz w śródbrzuszu niedostępny do przezskórnej weryfikacji.Zmiany w wątrobie w pierwszej kolejności o charakterze przerzutów podobnie jak zmian w płucu lewym.

Lek. Wojciech Zygmunt

Tak jak brzmi ostatnie zdanie opisu. Zmiany w wątrobie i płucu są najprawdopodobniej i niestety przerzutami czerniaka, co świadczy o rozsiewie choroby nowotworowej. Więcej informacji na temat stanu klinicznego pacjenta powinien udzielić onkolog.