Wynik kolonoskopii u 62-letniej kobiety

wynik kolanoskopii:w okolicy zew.odbytu fałd anodermy.Per rectum napięcie zwieraczyp prawidłowe w zasięgupalca śluzówka gładka.kolonoskopwprowadzonodo kątnicy.w esicy kilka głębokich uchyłków ,w odbytnicy15cm od zwieraczyu uszypułkowany polip wielkosci10mm usunięto-wycinek kanał zwieraczy przekrwiony krwawnice powiekszonew st 1

Witam!
Szanowna Pani. Z niepokojących spraw dotyczących Pani badania kolonoskopowego należy zwrócić uwagę na polipa odbytnicy, który został usunięty- i przekazany do badania hist-pat. Poza tym, że stwierdzono uchyłki i guzki krwawnicze\9 żylaki odbytu, hemoroidy) w stopniu I, to nie są podstawy do obaw. Po uzyskaniu wyniku hist-pat należy zapytać lekarza, który wykonywał badanie o wyjaśnienie wyniku - w chwili obecnej trudno o weryfikację z opisu Trzeb się uzbroić w cierpliwość.
Pozdrawiam
Dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej