Wynik mammografii 60-letniej osoby do analizy
Trzy tyg temu miałam mammografie (kontrolnie). Na wyniku zaznaczono zmianę łagodną i zalecenie usg w celu oceny utkania gruczołowego ze zwapnieniami. Na wyniku usg jest tylko "na godzinie 12 widoczna zmiana o wym. 8, 4×7, 1 hypoehogeniczna, węzły pachowe nieposzerzone"Ginekolog powiedziedział, że hypoehogeniczna wskazuje na torbiel zaś chirurg-onkolog, że może być to zmiana zaròwno łagodna jak i złośliwa, zlecił usg i biopsją gruboigłową. Ginekolog mnie uspokoił, a ten lekarz teraz wystraszył..

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proponuję dla pewności kierować się zaleceniami lekarza onkologa. Po badaniu będzie można określić rodzaj zmiany.