Wynik rezonansu magnetycznego kręgosłupa odcinka lędźwiowego

Proszę o interpretację wyników rezonansu kręgosłupa odcinek lędźwiowy. zbyt dł opis dlatego skracam: stan po kompresyjnym złamaniu trzonu kręgu L2 L1 z wypukleniem blaszki granicznej na 5mm jak przy przepuklinie. L3/L4 kręgozmyk tylny z przemieszczeniem L3 do tyłu względem L4 o ok 7mm.L/3 L/4 wypuklina krążka i przepukliny jądra . L/3 L/4 wypuklina krążka która uciska worek oponowy, otwór międzykręgowy zwężony. L/4 L/5 prawoboczna wypuklina uciska korzeń rdzeniowy L/5 S1 modelowanie korzenia.
ponad rok temu

Witam serdecznie. Opisane zmiany świadczą o zaawansowanej postaci choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa. Jeżeli towarzyszą Panu/Pani dolegliwości w postaci bólu, drętwienia, mrowienia i zaburzeń czucia kończyn konieczna jest konsultacja neurochirurgiczna i kwalifikacja do ewentualnego zabiegu operacyjnego. Na wizytę proszę zabrać nie tylko opis MR, lecz również płytę, na którą nagrany jet obraz badania.