Wynik RTG i USG jamy brzusznej u 48-latki
Proszę o interpretację, zalecenia...Mam 48 lat.W RTG jamy brzusznej na stojąco stwierdzono pojedyncze poziomy płynu w jelitach śródbrzusza.W USG jamy brzusznej w ok.nerek widoczne pojedyncze hyperechogeniczne zmiany z cieniem aku.Pojedyncze zwapnienia w macicy.Trzustka stłuszczała.Czy można z tym żyć bez ingerencji chirurgicznej?Dziękuję.Z poważaniem Elżbieta K.

KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Jeśli nie ma objawów to nie należy się tymi wynikami przejmować. Warto obserwować te zmiany np powtarzając badania za pół roku.
Pozdrawiam.
Opis poziomów płynu w badaniu RTG jest poważny, świadczy o tym, że pokarm w Pani jelitach nie może swobodnie się przesuwać.Opis USG nie jest jasny, Powinna Pani udać się do chirurga.