Wynik TK kręgosłupa u 65-latka

Moj wynik TK: krążekmkregowy L1/ L2 nieco poszerzony,dyskretnie modeluje worek oponowy. Okreżna wypuklina krążka L5/ S1/w krążku gaz/uciska worek oponowy,zweza otwory boczne i kanał kręgowy do 10 mm w wymiarze ap. Wysokosc trzonow L prawidlowa. Krążki L2/L3/L4 bez zmian. Prosze o ocene mojego stanu. Pozdrawiam Krzysztof

Nie można ocenić Pana stanu jeśli nie zostanie Pan zbadany. Badanie obrazowe jest elementem postępowania lekarskiego. Można przypuszczać, że ma Pan objawy bólowe, korzeniowe związane z dyskopatią odcinka LS kręgosłupa i częściową stenozą kanału kręgowego. Wymaga Pan uzupełnienia wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego.