Wynik TK po zapaleniu trzustki u 51-letniej osoby

Proszę o zinterpretowanie TK po zapaleniu trzustki w zakresie : Trzustka niepowiększona o dyskretnie zatartych obrysach. Nie stwierdza się w jej otoczeniu ewidentnych cech nacieku tkanki tłuszczowej ani obecności kolekcji płynowych..W przestrzeni zaotrzewnej kilka drobnych węzłów w otoczeniu pnia trzewnego. Poza tym powiększonych węzłów chłonnych nie wykazano. Czy obraz trzustki jest powodem do niepokoju ? Co znaczy stwierdzenie kilka drobnych węzłów . Dziękuję z góry za odpowiedź. Marek l.51

Witam serdecznie,

Najlepiej jakby Pan udał się do lekarza zlecającego badanie, który na podstawie wyniku TK oraz innych badań oraz obrazu klinicznego, postawi diagnozę.

Pozdrawiam.