Wynik TK po zapaleniu trzustki u 51-letniej osoby
Proszę o zinterpretowanie TK po zapaleniu trzustki w zakresie : Trzustka niepowiększona o dyskretnie zatartych obrysach. Nie stwierdza się w jej otoczeniu ewidentnych cech nacieku tkanki tłuszczowej ani obecności kolekcji płynowych..W przestrzeni zaotrzewnej kilka drobnych węzłów w otoczeniu pnia trzewnego. Poza tym powiększonych węzłów chłonnych nie wykazano. Czy obraz trzustki jest powodem do niepokoju ? Co znaczy stwierdzenie kilka drobnych węzłów . Dziękuję z góry za odpowiedź. Marek l.51

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Najlepiej jakby Pan udał się do lekarza zlecającego badanie, który na podstawie wyniku TK oraz innych badań oraz obrazu klinicznego, postawi diagnozę.
Pozdrawiam.