Wynik USG a piasek w nerce

Witam; Chciałam zapytać co oznacza taki wynik USG: W nerce prawej centralnie silnie echodoatnia struktura 5-6 mm, bez cienia akustycznego. Stwierdzono piasek i zalecono Rowatinex i wodę Jana. Czy na podstawie USG diagnoza jest prawidłowa, czy równie dobrze mogą to być polipy, złogi itp, któtych nie trzeba leczyć. Czy np.TK lub MR mogłoby dużo więcej wyjaśnić. Mam 65 lat. Dziękuję z góry za odpowiedź. Weronika

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

badanie USG jest dobrym badaniem, pozwalającym trafnie zdiagnozować choroby nerki. Jeśli na wyniku nie ma wątpliwości i sugestii wykonania dodatkowych badań to znaczy, że nie ma potrzeby potwierdzania wyniku.

Pozdrawiam.