Wyniki badań a problemy z zajściem w ciążę

Witam, Od 2 lat staramy się o dziecko. Wyniki moich badań są ok. U męża Test HBA plemniki związane z hialuronem 64%, ruchliwe dojrzałe 47, ruchliwe o nieprawidłowej f-kcji26, nieruchliwe 27. Wart ref >80%. Test SwimUp: 4 mln/ml, ruchliwość ogólna 73%,ruch postępowy 70%, MAR Test IgG po 3 min: 62% p.ruchliwych z aglutynacją do witki i jej końca, po 10 min 71% p.ruchliwych z aglutynacją do witki. Posiew ok. Nie wiemy, jak interpretować te wyniki. Czy mogą być przyczyną naszych problemów?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie mogą być przyczyną. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badania.