Wyniki badań histopatologicznych po usunięciu dwóch znamion

Dzień dobry, w poprzednim miesiącu miałam usuwane dwa znamiona. Na zabieg skierowała mnie dermatolog wpisując na skierowaniu jako zmiany nowotworowe zalecane do usunięcia. Proszę o informację czy po wykonanych zabiegach mam prawo żądać od lekarza wykonującego zabieg wyników histopatologicznych. W jakim czasie muszą mi zostać udostępnione? Z góry serdecznie dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Usunięte znamiona zdecydowanie powinny być zbadane histopatologicznie. Wynik standardowo odbiera się po około 2-3 tygodniach od zabiegu.