Wyniki badań hormonalnych u 26-latki a zawroty głowy, kołatanie serca i tycie

Witam, mam pytanie do endokrynologów bo ciężko o prawdziwą pomoc w moim mieście. Moje wyniki : TSH 2,32 (0,35-4,94)( spadło z 3,6) ft3 i ft4 procentowo 43% obydwa. Prolaktyna 19,72 (5,18-26,53), jestem w granicach niedoboru D3. B12 wynosi 334 (1919-663) ferrytyna 35,11 (13-150). Ogólnie b. źle się czuję, mam zawroty głowy(codziennie!) czasem kołatanie serca, tyję (83kg!) i wszystkie innie objawy. Mam hashimoto. Co robic? Jak sobie pomóc?Biorę aktualnie euthyrox50. Czy mogę planować dziecko?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki nie wydają się wskazywać na żadne patologie, które mogłyby tłumaczyć Pani objawy. Jeśli jednak czuje się Pani źle, do czasu wyjaśnienia przyczyny objawów nie powinna Pani starać się o dziecko! Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.