Wyniki badań krwi i guzki normoechogeniczne w USG

Witam, odebrałam właśnie wyniki badań krwi. TSH 1,13 (0,35-4,94) FT3 2,87 (1,71-3,71) FT4 0,96 (0,7-1,48) Po wykonaniu USG wyszło, że mam dwa guzki (18mm i 12mm) normoechogeniczne i jeden gyzek (2,5mm) hypoechogeniczny i wapnieniami. Bardzo proszę o interpretację.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wyniki hormonów tarczycy są w granicach normy. Guzki zaś w badaniu usg nie mają charakteru podejrzanego. Jedynie niepokojąca jest wielkość (powyżej 1 cm). Powinna Pani w wyznaczonym terminie udać się na kontrolę do lekarza prowadzącego, który zadecyduje o dalszej diagnostyce.