Wyniki badań płuc 61-letniej osoby do analizy

Podczas badan płuc stwierdzono . Lewy płat tarczycy powiekszony z obecnością hypodescyjnej zmiany ogniskowej, pogrubienie opłucnej, pogrubienie odnóg nadnercza lewego, wężły chłonne śródpiersia średnica 10 mm drobne zwapnienia w ich obrębie, pogrubienie opłucnej , rozsianie próskowate drobnogózkowe o dystrybucji śródzrazikowej , komórki migawkowego przedsionka - granulocyty. Na karcie wypisowej diagnoza brzmi 1-Pylica 2- podejrzenie rozsiewu npl. Co oznaczaja te wyniki czy to nowotwór płuc?

Piotr Pilarski

Proszę zgłosić się z wynikiem do lekarza prowadzącego. Opis należy ocenić w całości. Nie mogę się wypowiedzieć na podstawie krótkiego opisu.

Pozdrawiam.