Wyniki badań w diagnostyce tocznia układowego

Witam. Mam 24lata. Od 2 lat mam utrwalony rumień na twarzy w kształcie motyla. Ostatnio miałam wykonane badania w kierunku "antykoagulant tocznia". Badania wyszły niestety powyżej normy. W związku z tym mam pytaniu czy taki wynik odrazu wskazuje na tocznia rumieniowatego ukladowego?Wizytę u reumatologa mam za 3 miesiące. Bardzo proszę o odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Rozpoznanie opiera się na kilku kryteriach na podstawie objawów. Proponuje udać się do dermatologa.