Wyniki badania cholesterolu u 40-latka

Witam wziolem dzis wyniki na cholesterol i wszystko nam ok, tylko wyszlo mi TG 266,0, i TG 3,0,czy to jest groźne pozdrawiam piotr

Nie do końca prawidłowo przepisał Pan chyba wyniki, ale o ile się domyślam to TG to trójglicerydy - ma ich Pan zdecydowanie za dużo. Czy badanie wykonane było na czczo? jeśli nie to proszę je powtórzyć na czczo. Jeżeli tak to należy ograniczyć spożywanie alkoholu, zastosować dietę niskocholesterolową, zwiększyć aktywność fizyczną i powtórzyć badanie za około 3 miesiące. Przy braku poprawy lekarz rodzinny rozważy farmakoterapię.