Wyniki badania poziomu hormonów tarczycy oraz problemy ze snem, uderzenia gorąca i zaburzenia nastroju

Witam, zaczęło się 2 miesiące temu (czyli 5 miesięcy po porodzie) miałam problemy ze spaniem,pojawiła się nerwowość, uderzenia gorąca, ciągła zmienność nastrojów, zaczęły mi wypadać włosy. Byłam u psychiatry który nic u mnie nie stwierdził, przepisał tritico i zlecił badania tarczycy- wyniki : ths 0,935 norma 0,35-5,50 , ft4 1,21 norma 0,80-1,70, ft3 3,70 norma 2,37-4,43, atpo <10 norma 0,00-34,00. Byłam też u ginekologa, który też stwierdził problemy z tarczycą. Proszę o pomoc

Dzień dobry,

Proszę jeszcze na wszelki wypadek oznaczyć sobie stężenie przeciwciał aTG i TrAb. Jest Pani w eutyreozie (wyrównanie hormonalne), ale warto sprawdzić, być może coś się zaczyna i nie ma to jeszcze odzwierciedlenia w wynikach badań hormonalnych. Przy okazji może Pani wykonać usg tarczycy, czy nie ma w niej jakiejś patologii. Być może wizualnie ma Pani powiększony gruczoł tarczowy i na tej podstawie lekarze stwierdzili, że może mieć Pani problemy z tarczycą.
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz