Wyniki badania poziomu TSH, sodu, potasu, prolaktyny, ACTH i kortyzolu

Witam Panie doktorze.mam 31lat potrzebuje pomocy w diagnostyce mnie.mam 3dzieci jestem samotną matka. czuje sie bardzo zle ..od zawrotów głowy po uderzenia gorąca po potliwosc twarzy i głowy. kołatania serca skoki i spadki ciśnienia nadmierne owłosienie duży stres.problemy ze wzrokiem. migreny od 6 roku życia.wyniki moje to.tsh 2.77 ft4 14.77 sód 148 potas 4.2 PRL 27.54 ACTH 10.27 Kortyzol 14.6

Szanowna Pani,

Oprócz wyników konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu i zbadanie Pani. Celem okreslenia przyczyn nadmiernego owłosienia należałoby oznaczyć stężenie androgenów we krwi. Poziom PRL jest nieco za wysoki, jeśli ma Pani nieregularne cykle, to warto wykonać test z Metoclopramidem. Proszę zapisać się na wizytę do endokrynologa i zabrać ze sobą wszystkie wyniki badań. Zapewne konieczne będzie również wykonanie usg ginekologicznego w kierunku PCOS oraz usg brzucha z oceną nadnerczy.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz