Wyniki krzywej cukrowej u 68-latki

krzywa cukrowa na;na czczo 108, 1godz po wypiciu 75g glukozy 97mg/dl a po 2 godz 89mg/dl. hemoglobina glikowana 5,16% gdzie norma 4,80-5,90% Czy mam się martwić mam 68 lat. Henryka ;

Witam Panią,

Ma Pani nieprawidłową glikemię na czczo, co wcale nie znaczy, że w przyszłości rozwinie Pani cukrzycę, choć jej ryzyko jest nieco większe. Aby uniknąć w przyszłości choroby, proszę dbać o prawidłową masę ciała (walka z otyłością, czy nadwagą), zdrowo się odżywiać oraz być aktywną fizycznie (wskazane są np. regularne spacery).
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz