Wyniki nasienia 29-letniego mężczyzny

chciałem skonsultować wyniki nasienia: abstynencja-4dni czas upłynnienia 20min objętość 3,7ml pH - 7,8 liczba plem.30mln/ml całkowita liczba plem. w ejakulacie 111 RUCHLIWOŚĆ:(%) A -szybki ruch linearny 15 B-wolny ruch lin i nielinearny: 44 C-brak ruchu postępowego: 9 D-plem.nieruchome: 32 MORFOLOGIA(%): prawidłowa-4 patologia główki-91 patolog. wstawki-3 patolog. witki-2 Leukocyt:0,6mln/ml Erytroc. 0,1 inne okrągłe komórki --- nabłonki(wpw) 0-0-1 aglutynacja a.niespecyf. a specyf. bakteria

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki są raczej w normie. Ilość prawidłowych plemników 4 % jest w dolnej granicy. Proponuję udać się do urologa w celu określenia najbardziej odpowiedniego postępowania.