Wyostrzenia na krawędziach przednich trzonów
Witam.Jestem 2 lat po autoprzeszczepie szpiku ze względu na szpiczaka mnogiego.Zrobiłam teraz RTG kręgosłupa.Proszę o interpretację wyniku:WYOSTRZENIA NA KRAWĘDZIACH PRZEDNICH TRZONÓW.DISCOPATHIA L5-S1,LUMBALIZACJA S1,CECHY UOGÓLNIONEGO ROZRZEDZENIA STRUKTURY KOSTNEJ,OBNIŻENIE WYSOKOŚCI TRZONU L5 I L6. obecnie zażywam Mydocalm Forte i Delparan.Dziękuje.

KOBIETA, 61 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Uwidoczniono zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatię, które mogą powodować bóle kręgosłupa z promieniowaniem do kończyn dolnych, rozrzedzenie struktury kostnej związane jest najprawdopodobniej ze szpiczakiem.
Pozdrawiam