Wypadanie włosów i nieregularne miesiączki po diecie kopenhaskiej

Gdzie się udać, jakie badania wykonać? Mój problem - ponad rok temu zrobiłam dwa razy (w ciągu pół roku) dietę kopenhaską. Nie mam efektu jojo, utrzymuję tamtą wagę. Jednak od tamtego czasu, prawie bez przerwy, obficie wypadają mi włosy (mimo, że piję skrzyp pokrzywę i stosuję suplementy). Parę miesięcy temu doszły także spore nieregularności miesiączki (przedtem była regularna - co 27, 28 dni) - ostatnią miałam dostać 22 grudnia, a do dziś nie dostałam (to nie ciąża).

Proszę się udać do internisty, który powinien przepisać poszerzony panel badań biochemicznych najlepiej z poziomem poszczególnych witamin oraz profilem hormonów płciowych. To powinno pomóc w ustaleniu czy przyczyną aktualnego stanu zdrowia jest brak składników odżywczych czy też jakieś inne problemy medyczne. Jeżeli okazałoby się, że w badaniach zostaną wykazane niedobory sugerowałabym wizytę u dietetyka, który pomoże w ustaleniu czy wynikają one z nieprawidłowej diety czy może z jakichś problemów z przyswajaniem składników odżywczych z pożywienia. Wyniki badań hormonalnych (o ile będą nieprawidłowości) powinien interpretować ginekolog. Życzę dużo zdrowia.

Każda dieta, która niesie duże ograniczenia może przyczynić się do powstania niedoborów mikro i makroelementów, w wyniku czego mogą zacząć wypadać włosy. Proponuję udać się do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie na badania z krwi, a także kontrolę ginekologiczną - byc może pojawił się jakiś problem hormonalny.

Witam, odradzam stosowania diety kopenhaskiej. Jej stosowanie może mieć negatywne skutki dla zdrowia. Dieta kopenhaska jest niedoborowa w składniki odżywcze oraz dostarcza zbyt mało energii dla prawidłowego funkcjonowania.
Po przepisy i wskazówki dietetyczne związane ze zbilansowaną i prawidłową dietą zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ ;
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska