Wypadanie włosów i podwyższony cholesterol

witam.Mam 40 lat i od kilku miesiecy wypadają mi włosy(ok.3)Są to ilości włosów dla mnie naprawdę niepokojace.Ktoś mi zasugerował badania pod kontem choroby tarczycy,jednak wynik miesci sie w normie(1,22mlU/L),Hemoglobina 13,2.Właściwie to wyniki mam dobre jedynie cholesterol całkowity mampodwyższony 236 mg/dl.Chciałabym wiedzieć czy mam sie czym martwic. Dodam że mam (chyba niedużą)nadwagę;ważę 73 kg przy wzroście 159 cm.Proszę o radę i dziękuję.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, co do poziomu cholesterolu to jest wskazane jego obniżenia tak samo jak poziomu masy ciała. Jednakże te dwie cechy nie powinny powodować wypadania włosów. Proszę sprawdzić jeszcze poziom gospodarki żelazowej i magnezu oraz innych niedoborów mikro i makroelementów. Pozdrawiam.