Wypadanie włosów u 25-latka

dzień dobry mam pytanie mam 25 lat 172 cm wzrostu i waga 74 kg i wypadają mi wosy z prawie cały przud mam łysy co mam robic bardzo proszę o odpowiedz

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wypadanie włosów może być objawem choroby miejscowej lub ogólnoustrojowej. Jeśli skóra owłosiona głowy nie wygląda zdrowo, swędzi, dochodzi do nadmiernego przetłuszczania włosów - wskazana jest konsultacja dermatologiczna. Problemem może być jednak ogólny i dotyczyć niedoboru witamin i minerałów w organizmie, oraz żelaza. Proszę udać się do lekarza rodzinnego w celu konsultacji - badanie kliniczne + morfologia krwi są niezbędne do podstawowej oceny dobrostanu organizmu.