Wypadanie włosów z głowy i na brzuchu u 18-latka

Witam! Mam problem dotyczący wypadania włosów. Tyczy się to głowy jak i brzucha oraz innych miejsc na ciele. Czym to jest spowodowane? Można to jakoś "naprawić". Czytałem, że niedobór cynku może być przyczyną, ale wolę się spytać czy tylko to. Prosze o pomoc. Dziękuję.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Fizjologiczne człowiek gubi kilkadziesiąt do kilkuset włosów w ciągu doby. Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane niedoborem cynku i witamin, a także żelaza. Dodatkowo łysienie na głowie u mężczyzn często jest genetycznie uwarunkowane, a jego leczenie często nie przynosi oczekiwanego efektu.