Wypełnianie zęba w ciąży

Witam, w dniu wczorajszym mialam 3 wizyte wybielajaca zeba martwego - jedynki. Dzisiaj to wypelnienie mi wypadlo, a kolejna wizyte mam dopiero za tydzien. Dodam ze jestem w ciazy, i mam pytanie czy ten okres bez wypelnienia nie bedzie szkodliwy?

Witam serdecznie,
Przede wszystkim, wybielanie zębów jest odradzane w czasie ciąży! Istnieją przesłanki, że tlen powstający podczas procesu wybielania może źle wpływać na zdrowie dziecka.
Sam okres bez wypełnienia nie powinien w tym wypadku być szkodliwy, o ile w środku zęba nie było umieszczone żadne lekarstwo czy środek wybielający. Jeśli jednak było inaczej, to należy natychmiast udać się do stomatologa w celu kontroli tego zęba.