Wypełnienia i martwy ząb a skuteczność wybielania zębów

Moja dentystka zaproponowała mi wybielanie zębów lampą phillips zoom z 4% nadtlenkiem wodoru, mam plomby w przednich zębach, czy to ich nie osłabi a zęby się wybielą ? ( jedynka jest martwa i trochę szara)?

Sam zabieg nie powinien osłabić Pani zębów.

Witam, wypełnienia nie wybielają się w takim samym stopniu jak zęby. Jeżeli wypełnienia są na powierzchni wargowej to po zakończonym zabiegu trzeba je wymienić, natomiast zęby martwe wybiela się od środka usuwając niewielką część materiału z kanału i przykrywając szczelnie podkładem. Zakłada się wkładkę na kilka dni, zamyka się glasjonomerem i w zależności od potrzeby można zabieg powtórzyć. Pozdrawiam

Niepotrzebnie się Pani obawia, profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym jest bezpieczne dla zębów, po zabiegu u niektórych pacjentów może jedynie wystąpić nieznaczna wrażliwość, która mija po kilku dniach. Martwe zęby także poddają się wybieleniu, ale za pomocą aplikowanego wewnątrz komory zęba specjalnego preparatu rozjaśniającego. Najlepiej przed zabiegiem, upewnić się, że ząb jest odpowiednio kanałowo wyleczony, pomoże w tym wykonanie zdjęcia RTG.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry