Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 3 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wypełnienia i martwy ząb a skuteczność wybielania zębów

Moja dentystka zaproponowała mi wybielanie zębów lampą phillips zoom z 4% nadtlenkiem wodoru, mam plomby w przednich zębach, czy to ich nie osłabi a zęby się wybielą ? ( jedynka jest martwa i trochę szara)?
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Plomby nie ulegają wybieleniu - po zabiegu i odczekaniu co najmniej 14 dni należy je wymienić na nowe ( odpowiadające kolorem zębom po wybieleniu ). Zęby martwe wybiela się tzw metodą wewnątrzkomorową.
Sam zabieg nie powinien osłabić Pani zębów.

0

Witam, wypełnienia nie wybielają się w takim samym stopniu jak zęby. Jeżeli wypełnienia są na powierzchni wargowej to po zakończonym zabiegu trzeba je wymienić, natomiast zęby martwe wybiela się od środka usuwając niewielką część materiału z kanału i przykrywając szczelnie podkładem. Zakłada się wkładkę na kilka dni, zamyka się glasjonomerem i w zależności od potrzeby można zabieg powtórzyć. Pozdrawiam

0

Niepotrzebnie się Pani obawia, profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym jest bezpieczne dla zębów, po zabiegu u niektórych pacjentów może jedynie wystąpić nieznaczna wrażliwość, która mija po kilku dniach. Martwe zęby także poddają się wybieleniu, ale za pomocą aplikowanego wewnątrz komory zęba specjalnego preparatu rozjaśniającego. Najlepiej przed zabiegiem, upewnić się, że ząb jest odpowiednio kanałowo wyleczony, pomoże w tym wykonanie zdjęcia RTG.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy