Wyrwanie korzeni po ósemkach

czy wyrwanie korzeni po 8-kach to pqwazna sprawa?strasznie sie boje ale raczej musze usunac bo wezly szyjne mnie bola!
ponad rok temu

Każdy zabieg chirurgiczny w obrębie kości, nieważne czy żuchwy czy kości udowej to poważna sprawa. Jednak prawidłowo przeprowadzony nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa ani powikłań.

Witam!
Usunięcie każdego zęba, jak i korzeni należy traktować poważnie, lecz nie trzeba się bać. Doświadczony stomatolog w odpowiednio przygotowanym gabinecie powinien sobie poradzić z tym zagadnieniem. Proszę nie słuchać strasznych opowieści znajomych. Każda osoba odbiera zabieg inaczej. Ważne jest przed usuwaniem korzeni wykonać właściwe zdjęcie RTG (wskaże to dentysta) i odpowiednio zaplanować zabieg. Pacjent godzinę przed zabiegiem musi spożyć kaloryczny posiłek. Sposób przeprowadzenia zabiegu zależy od umiejscowienia i stanu pozostałych korzeni. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, jest bezbolesny. Pozostawienie korzeni w jamie ustnej może prowadzić do przewlekłych stanów zapalnych, nasilenia objawów alergicznych, a nawet chorób układu sercowo-naczyniowego. Polecam się.
Pozdrawiam! K. Sławecki.

Każdy zabieg chirurgiczny jest poważną sprawą. Nie należy się jednak obawiać takiego zabiegu. Przed zabiegiem zawsze wykonywane jest zdjęcie RTG lub w razie potrzeby tomografia komputerowa okolicy korzeni. W znieczuleniu miejscowym pracując w dużym powiększeniu można bardzo precyzyjnie usunąć pozostałe korzenie bez uszkodzenia otaczającego dziąsła i kości.