Wyrywanie zęba w 15. tygodniu ciąży

Dzień dobry. W dniu wczorajszym wyrwano mi 8emke. Był już taki stan ze został sam korzeń .i żaden lekarz nie wiedział innej sytuacji jak wyrwać. Zaczął mi się 15 tydz ciąży . Dziś jest lepiej .nie boli. Tylko pytanie . Lekarz który mi wyrwał zrobił to bez zdjęcia zęba. A dzień wcześniej byłam na ostryzm dyżurze i nikt nie chciał bez zdjęcia wyrwać. Boję się ze może coś się stać dziecku. Czy wszystko będzie w porządku ?

Dzień dobry,
Pani lekarz właśnie bardzo zadbał o prawidłowy rozwój Pani dziecka i wyrwał ząb bez obciążania płodu promieniami rentgenowskimi. Jeżeli po wyrwaniu korzenia nic Panią nie boli, nie musi Pani się już niczego obawiać. Wszystko jest w porządku. Dla pewności, po porodzie, może Pani skontrolować ten obszar przy pomocy zdjęcia rentgenowskiego. Ale teraz przede wszystkim należy się podziękowanie Pani lekarzowi, że zadbał o zdrowie Pani i dziecka.