Wyrzeźbienie ud bez rozbudowania mięśni

Witam serdecznie ! Mam ogromny problem z moimi udami , są one bardzo potężne i umięsnione , nie wyglądają zbyt estetycznie w porównaniu do reszty ciała , które jest szczupłe, dodam ze mam 20 lat ,163 wzrostu i waże 56 kg , sama nie wiem co mam robic jakie ćwiczenia wykonywac , bo wiekszosc jeszcze bardziej je rozbudowuje , co jeść a czego nie. Bardzo proszę o porade ponieważ przez te uda nie moge na siebie patrzeć , nienawidze sie za to że doprowadziłąm je do takiego stanu :(

Może Pani spróbować pilates lub jogę. Te zajęcia spowodują że rozciągnie Pani i wydłuży mięśnie. Proszę pamiętać o rozciąganiu po każdych ćwiczeniach!

Witam serdecznie,

70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę stanowi odpowiednio zbilansowana dieta zaś 30% to ćwiczenia fizyczne. Musi Pani zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Należy jeść regularnie 5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Pani dieta powinna być odpowiednio zbilansowana i dostosowana do dziennego zapotrzebowania energetycznego. Ważne aby aktywność fizyczna była systematyczna i sprawiała Pani przyjemność. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Osobiście mogę polecić zestawy: Mel B, FitnessBlender, Odchudzanie bez kitów, Be Fit Woman, Fitappy, XHitDaily, Tiffany Rothe.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk