Wysoki poziom cholesterolu i TSH w badaniach profilaktycznych

Mam 50 lat. Zrobiłam badania profilaktyczne i trochę się przeraził am. Cholesterol całkowity 328 a TSH36,27 Brałam jod radio aktywny kilka lat temu.Co powinnam zrobić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ze względu na wysoki poziom TSH powinna Pani wykonać badanie poziomu hormonów wolnych fT3 i fT4 oraz skonsultować się ze specjalistą endokrynologiem. Ze względu na wysoki cholesterol powinna Pani zadbać o prawidłową, zdrową dietę!