Wysoki puls oraz złe samopoczucie

Dzień dobry, Mam 18 lat i od pewnego czasu narzekam na zbyt wysoki puls oraz złe samopoczucie. Wczoraj otrzymałam wyniki badania holterowskiego EKG. Wg opisu średni rytm HR wynosił 72, max: 124, min: 42. Wykryto: 5 pojedynczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych, 1 tachykardię, 9 bradykardii. Co to może oznaczać? Oczywiście wiem, ze muszę skonsultować wyniki z kardiologiem, jednak wizytę mam umówioną dopiera za 2 tyg, a chciałabym już chociaż mniej więcej wiedzieć co oznaczają takie wyniki.Czy moje wyniki są dobre, czy raczej świadczą o jakimś zaburzeniu, o chorobie? Jeżeli nie są dobre, to co konkretnie wskazują? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany średni puls wynosił 72, dlatego też nie wiem skąd sugestia, że narzeka Pani na zbyt wysoki puls. Podany wynik wskazuje raczej na częste bradykardie, tj. zwolnienie akcji serca. Być może jednak bradykardie te występowały podczas snu. Konieczna jest dokładniejsza analiza wyniku. Proszę zatem cierpliwie poczekać na wizytę u specjalisty kardiologa.