Wysokie poziomy cukru a lek na cukrzycę

Od czwartku przyjmuje lek na cukrzyce nazywa sie na g ma 750 mg a od piatku mnie boli glowa cukier mam wysoki ok 250 180 171 151

Witam Panią,

Wymaga Pani korekty leczenia. Cukry są zbyt wysokie. Zapewne bierze Pani Glucophage 750 mg? Wygląda na to, że trzeba trochę zmodyfikować Pani leczenie. Powinna się Pani udać do lekarza, który po zbadaniu Pani i zebraniu wywiadu zmodyfikuje leczenie. Proszę pić trochę więcej niegazowanej czystej wody, aby dodatkowo obniżyć poziom cukru, poprzez zwiększenie jego wydalania wraz z moczem. oczywiście obowiązkowo - dieta cukrzycowa i umiarkowany, regularny wysiłek fizyczny.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz