Wystająca szczęka u syna po pobiciu

Witam , w sobotę został pobity mój syn ,miał krwotok z nosa ale nie zgodził się na wizytę u lekarza . Na drugi dzień zauważyłam że ma wystającą z jednej strony szczękę , nie boli go nic , rusza szczęką , gryzie normalnie zęby też są proste , niepokoi mnie tylko ta wystająca szczęka przy uchu , nie wiem czy to jest złamanie ? jakie są objawy złamania i jakie mogą być konsekwencje nie leczenia ? .Syn twierdzi że go nic nie boli to nie ma po co iść do lekarza , minęło 3 dni co robić ?

Każdy uraz powinien być konsultowany z lekarzem. Mogło dojść do uszkodzenia stawu skroniowo - żuchwowego. Trzeba koniecznie wykonać zdjęcie RTG panoramiczne i ocenić stan kości i stawów. Proszę jak najszybciej udać się do stomatologa.

Witam. Jeśli nic nie boli i jest prawidłowa ruchomość w stawach skroniowo żuchwowych, to prawdopodobnie zrobił się tylko krwiak. Mimo to powinien syn iść na konsultację do lekarza. Pozdrawiam Krystyna Pikała

Obrzęk może wskazywać na naruszenie stawu skroniowo-żuchwowego lub innych okolicznych struktur. Mógł się też pojawić krwiak i stąd opuchlizna. Tak czy owak takich sytuacji nie wolno lekceważyć – konieczna jest konsultacja lekarska. Niezbędne jest wykonanie zdjęć RTG lub innych badań obrazowych, dzięki którym lekarz będzie mógł ocenić elementy kostne jak i tkanki miękkie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl