Wysypka na skórze 3-tygodniowego dziecka a skaza białkowa

Córeczka w 3 tygodniu życia dostała wysypki na policzkach (pojedyncze białe pryszczyki). Pediatra stwierdził, że to potówki i samo przejdzie. Po tygodniu twarz była cała wysypana i trochę szyjka, i główka. Pediatra zapisała maść z antybiotykiem i nic więcej. Wysypka się rozniosła na klatkę piersiową, plecki i rączki. Dermatolog natomiast stwierdziła, że to alergia pokarmowa i kazała odstawić nabiał, przepisała maść-Locoid Lipocream. Po 10 dniach stosowania wiele krostek zniknęło, ale pojawiają się nowe. Obecnie córka ma 6 tygodni. W ciągu 2 ostatnich tygodni zauważałam "niteczki" krwi w stolcu, a dzieciątko męczą kolki. Czy to rzeczywiście skaza białkowa? Czy powinnam odstawić jakieś inne produkty z diety oprócz mleka krowiego i produktów mlekopochodnych? Jak efektywnie i bezpiecznie pomóc niemowlakowi? Lipocreamu już stosować nie mogę, a kolejna maść z antybiotykiem przepisana przez dermatologa wywołała rumień na skórce dziecka, więc ją zmyłam i już jej nie stosuję. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej zebrać pełny wywiad, zbadać dziecko oraz zlecić badania dodatkowe. Trudno zatem cokolwiek konkretnego Pani poradzić. Tak naprawdę powinna skonsultować się Pani ze specjalistą pediatrą, który wdroży prawidłowe postępowanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty