Wywiad rodzinny a narażenie na raka piersi

Szanowni Państwo proszę o pomoc. czy jestem narażona na raka piersi z takim wywiadem rodzinnym. 1. moja babcia ze strony mamy rak piersi wiek przed 50 2. babci siostra rak piersi (lat chyba 60) 3. babci siostra (rak szyjki macicy) 4. moja mama i jej siostra lat 50 zdrowe. 5. ja jedynaczka lat 24 (zdrowa) ze strony ojca 0 raków piersi. czy mogę mieć mutację BRCA1 lub BRCA2? czy raczej moje pokolenie już może być wolne od tej mutacji?

W razie wątpliwości należy zgłosic się do poradni genetycznej, gdzie pomogą w analizie ryzyka mutacji genetycznych i ewentualnie zalecą badania w tym kierunku