Wywołanie nadwrażliwości maścią Maxibiotic

przeczytałem, że maść maxibiotic może wywołać reakcje nadwrażliwości. taką reakcje mam chyba już od3 miesięcy. wcześniej urolog podejrzewał grzybice i opryszczkę. moje pytanie brzmi co to jest reakcja nadwrażliwości i czy da się ją wyleczyć pomocy!

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Nie można stwierdzić nadwrażliwości bez możliwości zbadania o oceny jej objawów. W przypadku podejrzewania reakcji alergicznej na lek należy go odstawić i ew. zastosować inny preparat.