Wzdęcia, gazy, nieświeży oddech po ostrym zapaleniu trzustki

Mam 47lat.W swoim życiu miałam operacje na kamienie oraz ostre zapalenie trzustki.Następnie pojawiły się ciągle problemy trawienne,duszności,odbijania,palenie przełyku.Po wykonaniu badań okazał się refluks z nadzerkami.Duzo straciłam na wadze,mam ciagly brak apetytu.Powoli załamuje się swoim stanem.Chciałabym przytyc choc kg,a mam z tym ogromny problem.Dodatkowo występują wzdęcia,gazy,nieświeży oddech.Każde pochylenie powoduje cofanie się pokarmu.WJakiSposóbMożnaByłobyMiPomóc?Bardzo proszeORady

Witam. Przede wszystkim konieczne jest optymalne kontrolowanie choroby podstawowej, a więc refluksu. Powinna Pani na stałe przyjmować leki zmniejszające wydzielanie żołądkowe tzw. inhibitory pompy protonowej. Wskazane jest również pogłębienie diagnostyki pod kierunkiem specjalisty gastroenterologa.