Wzdęcia i gazy pomimo zdrowej diety

Witam, mam bardzo dokuczliwy problem. Mimo zdrowej diety i spozywaniu odpowiedniej ilosci pokarmu, notorycznie mam wzdecia i gazy. Sa momenty kiedy co chwile i jest to bardzo uciazliwe. Jakie zrobic badania i do jakiego specjalisty mam sie udac? Pozdrawiam

Szanowny Panie,
Pomocna będzie wizyta u dietetyka bądź gastroenterologa, który zbierze od Pana informacje niezbędne do postawienia diagnozy. Może to być spowodowane konkretnym składnikiem Pana diety i jego eliminacja może okazać się skuteczna.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań

Witam Panią,

niezbędna będzie konsultacja dietetyka i gastrologa. Być może dzięki eliminacji niektórych produktów gazy ustąpią. Jeżeli dieta eliminacyjna nie przyniesie efektów to gastrolog powinien zalecić odpowiednie badania o których konieczności stwierdzi juz podczas wizyty. Proszę obserwować swój organizm i to po jakich produktach dolegliwości sie nasilają. Często przyczyną może być nietolerancja np. laktozy czy glutenu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk