Wzdęty brzuch po wszystkich posiłkach

Witam, mam 18 lat od miesiąca mam problem z wzdętym brzuchem. Nasilało się po spożyciu twarogu i czasem chleba, lecz ostatnio mam wzdęty i twardy brzuch (szczególnie w okolicy podbrzusza) po każdym posiłku. Piję 2 l wody dziennie, jem dużo warzyw i owoców i unikam fastfódów. Proszę o pomoc.

Witam Panią,

Być może ma Pani alergię lub nietolerancje pokarmowe np. na gluten czy laktozę. Proszę wykluczyć na jakiś czas produkty zawierające gluten a później nabiał i obserwować organizm. Jeżeli dieta eliminacyjna nie przyniesie efektów nalezy zgłosić się do specjalisty w celu przeprowadzenia odpowiednich badań i testów.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety eliminacyjnej zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk