Powiększenie brzucha po posiłkach

Witam. Mój problem polega na tym, że cokolwiek zjem- , to od razu mam brzuch jak w 6 miesiącu ciąży. Dodam, że codziennie ćwiczę, ok. 1 h 30 min, piję dużo wody niegazowanej, herbaty zielone. Od jakiegos czasu odstawiłam słodycze i zaczęłam odzywiać się b.regularnie. W czym tkwi mój problem, jak sobie z tym poradzić? Dziękuję i proszę o pomoc!

Witam serdecznie,

Trudno określić w czym tkwi problem nie mając żadnych badań i tylko krótką informację od Pani. Być może cierpi Pani na nietolerancje pokarmowe lub ma problemy z żołądkiem. Obserwuje Pani czy brzuch nie powiększa się od produktów typowo wzdymających np rośliny strączkowe lub pieczywo(gluten) itp czy może ma Pani dane objawy po nabiale szczególnie mleku co by mogło świadczyć o nietolerancji laktozy. Jeżeli brzuch nabrzmiewa po rzeczywiście wszystkim co Pani zjada proszę skonsultować się z lekarzem i zrobić badania.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk