Powiększony brzuch przez całą dobę

Witam. Mój problem to nadęty brzuch jak balon w okolicach żołądka. Mam tak nie tylko po posiłku, ale 24h na dobę. Przy wzroście 173 ważę 73 kg. Jak lekko jeszcze go wypnę wyglądam jakbym była w 6 miesiacu ciąży albo i dalej. Staram się zdrowo odżywiać, ćwiczyć i pić wodę. Czy schudnięcie tu pomoże ? Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Witam. Przyczyn wzdęć może być na prawdę wiele. Aby ustalić powód dolegliwości, niezbędny jest wywiad dietetyczny (zapraszam na www.lekkoizdrowo.pl). Przede wszystkim należy spróbować ograniczyć potrawy wzdymające. Niestety jest to sprawa dość indywidualna i nie zawsze jest łatwe wykrycie winowajcy. Wśród produktów, które mogą mieć działanie wzdymające znajdują się m.in.: napoje gazowane, potrawy tłuste i smażone oraz z dużą ilością ostrych przypraw, rośliny strączkowe (fasola, bób, soja, soczewica, groch, ciecierzyca), niektóre warzywa (kapusta, kalafior, brokuły, brukselka, jarmuż, kalarepa, cebula, czosnek, szparagi), niektóre owoce (śliwki, czereśnie, jabłka, gruszki), czasem także pełnoziarniste produkty zbożowe. Pomocny może być napar z kopru włoskiego (można kupić w aptece) oraz przyprawy takie jak: kminek, jałowiec, koperek, majeranek. Należy jeść powoli i spokojnie, gdyż jedzenie w pośpiechu powoduje połykanie nadmiernej ilości powietrza. Przejadanie się także sprzyja rozciąganiu się żołądka, przez co brzuch jest powiększony. Najlepiej spożywać 4-5 posiłków dziennie o małej objętości w odstępie ok. 3 godzin. Być może problemem jest także nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Ciągłe wzdęcia mogą być także oznaką nietolerancji glutenu lub laktozy, bądź poważniejszych schorzeń, dlatego nie należy lekceważyć problemu. Jeśli dieta nie pomoże, najlepiej udać się do lekarza. Pozdrawiam serdecznie.