Wzdęcia u 9-miesięcznego dziecka

Witam.Moj 9 miesięczny synek ma wzdęcia,od urodzenia praktycznie ma problemy z brzuszkiem.Cały czas karmie piersią.Pomyslałam,ze moze ma alergię na mleko krowie i postanowiłam wyeliminowac mleko oraz jego przetwory ze swojej diety i sprawdzic,czy bedzie poprawa.Chciałabym zapytac,czy jest potrzebna całkowita eliminacja mleka z diety matki,gdyz w prawie kazdym produkcie spozywczym jest jakis dodatek mleka krowiego w proszku(makaron,chleb itp)i dlatego jest to trudne.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli jest to rzeczywiście alergia na mleko krowie to wskazana byłaby całkowita eliminacja. Zalecam jednakże wizyte u lekarza pediatry celem dokonania badania i postawienia ostatecznej diagnozy co może pomoc w skutecznym leczeniu. Pozdrawiam