Wzięłam o 3 tabletki więcej - jak dalej postępować?

Witam, dnia 4.02 po przerwie zaczęłam przyjmować tabletki. Nie miałam jednak nowego opakowania, a że miałam w domu 3 tabletki z jednego wcześniejszego zaczęłam od nich ( był weekend więc nie miałam jak udać się po receptę). Problem jednak w tym, że wzięłam 3 tabletki więcej, ponieważ z nowego opakowania zapomniałam wykluczyć te, które przyjęłam na początku. Skończyłam więc to opakowanie 27.02- w niedzielę. Co teraz? Czy mam 8. dnia tj. w poniedziałek 7.03 zacząć kolejne opakowanie? Czy przedłużyć przerwę o te 3 dni? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ boję się, że istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Z poważaniem, Martyna
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety nie napisała Pani jaki preparat Pani dokładnie przyjmuje. Jeżeli bowiem przyjmuje Pani preparat dwu-, trój- czy czterofazowy problem wymaga konsultacji lekarskiej. Jeżeli jednak stosuje Pani klasyczne, te najbardziej popularne tabletki, czyli preparaty dwuskładnikowe jednofazowe nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Przyjęcie 3 dodatkowych tabletek absolutnie nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Po zakończeniu przyjmowania tabletek z blistra (czyli łącznie 24 pigułki) powinna zrobić Pani normalną 7 dniową przerwę, a następnie przyjmować kolejne tabletki z nowego opakowania w sposób opisany na ulotce. Działanie takie nie obniża skuteczności antykoncepcji.