Wzięłam tabletki w nieprawidłowych dniach cyklu

Mam Pco. Biorę s*** 21w blistrze). Pierwsze opakowanie zaczęłam po okresie, natomiast kolejne po 8mio dniowej przerwie, jestem w trakcie jego brania. Chciałabym zacząć brać tabletki właściwie. Kiedy powinnam rozpocząć kolejne opakowanie? Czy powinnam zrobić przerwę? Czy skutki uboczne mogą być wynikiem niewłaściwego zastosowania i po ilu opakowaniach mogą ustąpić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli chce Pani kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej lub została ona zalecona ze względu na PCOS, proszę rozpocząć kolejne opakowanie po siedmiodniowej przerwie.

Z czasem fakt rozpoczęcia tabletek w nieodpowiednim terminie traci znaczenie i zaczynają one działać w pełni normalnie. Proszę jedynie nie wydłużać przerwy do ośmiu dni. Co do skutków ubocznych, to zależy o jakich mówimy. Na pewno z czasem nieregularne krwawienia, jeżeli występują, mogą zmniejszyć częstotliwość występowania czy zupełnie zniknąć. Inne możliwe skutki uboczne, jak bóle głowy, zaparcia, obrzęki czy obniżone libido raczej nie ustąpią (o ile wystąpiły).

Pozdrawiam serdecznie!