Z czego mogą wynikać takie wzdęcia?

Od dłuższego czasu towarzyszą mi wzdęcia i nadmierne wydalanie gazów. Chciałbym poznać prawdziwą przyczynę tychże objawów. Miałem wykonywane USG jamy brzusznej oraz byłem u specjalisty gastrologa, który jedynie skupił się na leczeniu objawów, faszerując mnie lekami. Proszę o informację, jaką diagnostykę powinienem podjąć, bądź też jakie badania wykonać w celu zdiagnozowania przyczyny nadmiernych wzdęć i gazów. Pozdawiam
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nadmierne wzdęcia oraz gazy mogą mieć wiele różnych przyczyn. Diagnozowaniem problemów związanych z funkcjonowaniem układu pokarmowego zajmuje się gastroenterolog. Jeśli lekarz, który do tej pory leczył Pana nie spełniał Pana oczekiwań, warto skonsultować się w tej sprawie z innym specjalistą.

Oprócz USG jamy brzusznej warto rozważyć wykonanie badania endoskopowego, a mianowicie gastroskopii lub kolonoskopii oraz ogólnych badań z krwi.

Nasi eksperci udzielali odpowiedzi na podobne pytania pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-badania-powinnam-zrobic-przy-uporczywych-wzdeciach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-wykonac-badania-przy-nawracajacych-zaparciach-wzdeciach-i-mdlosciach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-badania-przy-ciaglych-wzdeciach-brzucha.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.